Pomůže vám vytvoření plánu, který vás provede vašimi dny

Posted by February 12th, 2020 in blog

Pomůže vám vytvoření plánu, který vás provede vašimi dny

Ale jaký druh cvičení můžete dělat ve svém pracovním oblečení? Spousta.

Udělejte několik hlubokých kolen. Jděte nahoru a dolů po schodišti nebo po dvou schodech. Posaďte se za stůl a střídejte relaxaci a napětí svalů. Zavřete dveře své kanceláře nebo si najděte soukromé místo a udělejte kliky. Pokud nechcete spadnout na podlahu, zkuste udělat kliky ve stoje.

Držte se cvičebního programu

Kuřáci často pociťují dušnost při fyzické aktivitě. Ale poté, co přestanete, si pravděpodobně všimnete, že cvičení je stále snazší. Je to proto, že vaše funkce plic se zlepší, když nekouříte.

Někteří lidé zjišťují, že je cvičení opravdu baví, ale pro jiné je těžké držet se cvičební rutiny. Nuda se často po chvíli usadí. Ale změna rutiny nebo formy cvičení vám může pomoci. Zkuste se přihlásit na cvičební kurz nebo se naučit nový sport. Nebo si stanovte cíl, například vstup do závodu nebo účast v turnaji. Konkurenční výzva může být přesně to, co potřebujete.

Více v Přestaňte kouřit

Průvodce používáním nikotinové náplasti

5 věcí, které musíte udělat, než přestanete kouřit

Měli byste přestat kouřit „studené Turecko“?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v Přestaňte kouřit

FDA vydává zákaz některých elektronických cigaret

Omezení se nevztahuje na výrobky, které chutnají jako tabák a mentol nebo systémy vapování na bázi tanků.  

Od Don Rauf, 3. ledna 2020

Jak přestat vapovat: Praktický průvodce

Vzhledem k tomu, že počet případů poranění plic a úmrtí souvisejících s vapováním nabobtnal, stále více uživatelů se snaží zlozvyk zlomit. Zde je 8 užitečných tipů, jak na to. . .

Od Don Rauf, 21. listopadu 2019

Rozchodový dopis mému Vape: 8 kroků, které jsem udělal, abych nakonec skončil

21. listopadu 2019

Kouření cigaret je ve Spojených státech historicky nejnižší

Ale 1 ze 7 dospělých stále kouří a zůstává hlavní příčinou smrti, které lze předcházet.

Od Debra Fulghum Bruce, PhDN 20. listopadu 2019

Produkty pro odvykání kouření: Mohou vám magnety pomoci navyknout na zvyk?

Do 14. listopadu 2017

6 lékařských testů, které každý kuřák potřebuje

Do 14. listopadu 2017

Když přestanete, nemusíte ztrácet své kuřácké přátele

Použijte tyto tipy k zahnání touhy, aniž byste obětovali své vztahy.

Od Tami Swartz 5. září 2017

10 nejlepších a nejhorších potravin pro lidi, kteří se snaží přestat s cigaretami

Od Jessica Migala 5. září 2017

7 mýtů o substituční terapii nikotinem

Používání produktů nahrazujících nikotin může zdvojnásobit vaše šance na úspěšné ukončení kouření. Nedovolte, aby vám tyto mýty bránily je vyzkoušet.

Od Tami Swartz 5. září 2017

6 způsobů, jak kouření vypadá starší

Tabákové výrobky mohou způsobit vrásky a ztenčení pokožky, stejně jako předčasné vypadávání vlasů. Zde je postup.

Od Tami Swartz, 5. září 2017 “

Jedním z největších problémů při léčbě bipolární poruchy je, že mnoho lidí neví, že jsou nemocní. Tento nedostatek povědomí, nazývaný anosognosie, může být hlavní bariérou, která brání některým lidem s bipolární poruchou v získání léčby, kterou potřebují. Ve své mysli nejsou nemocní, tak proč brát léky?

Anosognosia u bipolární poruchy

Odhaduje se, že přibližně 40 procent lidí s bipolární poruchou má také anosognosii. Ve skutečnosti je anosognosie hlavním důvodem, proč lidé s touto nemocí neužívají své bipolární léky. Anosognosie je ještě častější u lidí, kteří mají s bipolární poruchou bludy nebo halucinace. Když mají lidé s anosognosií halucinace nebo klam, věří, že to, co vidí nebo si myslí, je skutečné, a nejsou přesvědčeni, že tyto příznaky způsobuje nemoc.

Mnoho lidí s bipolární poruchou má anosognosii, která přichází a odchází, a anosognosie často není problém během období bipolární remise. Ale když přijde bipolární epizoda, nemohou pochopit, že mají nemoc.

Anosognosia se liší od popírání, což je běžný psychologický nástroj, který lidé používají k potlačení bolestivých emocí spojených s nemocí nebo jinou stresovou událostí. Místo toho se předpokládá, že anosognosie je způsobena poškozením mozku, zejména frontálních a parietálních laloků pravé hemisféry mozku. Pravá hemisféra mozku ovládá schopnosti myšlení a poškození může mít za následek řadu problémů, včetně potíží s uvažováním a řešením problémů.

Anosognosia není jedinečná pro bipolární poruchu. Je také vidět u schizofrenie, mrtvice, mozkového nádoru, Alzheimerovy choroby a Huntingtonovy choroby.

Bipolární porucha a anosognosie: Tipy pro zvládání pečovatelů

Jako pečovatel o někoho s bipolární poruchou hrajete hlavní roli v životě svého blízkého.

Pacient „skutečně potřebuje [mít] spolehlivého partnera v péči“, říká Gary Sachs, MD, zakladatel a ředitel bipolárního klinického a výzkumného programu v Massachusetts General Hospital a docent psychiatrie na Harvardské lékařské škole v Bostonu.

Dr. Sachs říká, že je důležité, aby někdo s bipolární poruchou měl někoho, kdo může pomoci pacientovi dodržovat plán léčby, zvláště když je nemocný a nemůže to udělat sám.

Zde je několik způsobů, jak povzbudit svého blízkého, aby dodržoval předepsanou bipolární léčbu:

Když je jeho nálada stabilní, řekněte mu, že studie ukazují, že lidé s bipolární poruchou se mohou zlepšit pomocí léků. Bez léků se zvyšuje pravděpodobnost, že onemocní, což zase zvyšuje riziko hospitalizace, uvěznění, sebevraždy, násilného chování a stane se obětí násilí. Rozvoj partnerství s pacientem je životně důležitý. A to znamená naslouchat obavám svého blízkého, ať už se tyto obavy točí kolem diagnózy, nebo být hospitalizován proti jeho vůli. Vcítit se; nezavrhujte jeho názory ani emoce. Nechte pacienta mluvit o tom, co se děje, člověka s člověkem. Věnujte více pozornosti tomu, co si myslí, že je důležité, ne tomu, co si myslíte vy. Jako pečovatel byste si mohli myslet, že halucinace jsou obrovská věc, ale váš milovaný by si mohl myslet, že nedostatek spánku je největší problém. Diskutujte o jejím problému; pomůže vybudovat důvěru. Společně naplánujte, jak se vypořádat s akutní bipolární epizodou, zvláště když je problémem anosognosie. Nenechte se odradit, pokud ji nemůžete přesvědčit, že má nemoc. Zaměřte se na to, abyste jí pomohli dodržovat předepsanou léčbu. Pacientka může léky užívat, pokud jí pomůžete zapamatovat si některé negativní zkušenosti, ke kterým došlo, když předtím léky vynechala.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v oblasti bipolární poruchy

7 spouštěčů, které mohou způsobit bipolární epizodu

Faktory, jako je stres, špatný spánek a dokonce i sezónní změny, mohou hrát roli při spouštění vašich bipolárních příznaků. Zjistěte, jak můžete snížit své riziko. . .

Mary Elizabeth Dallas 18. ledna 2021

Můj vztah lásky a nenávisti k elektrokonvulzivní terapii

Od Lydie Chang 30. dubna 2020

10 varovných příznaků bipolární poruchy

Do 14. listopadu 2017

5 tajemství randění s bipolární poruchou

Pro lidi s bipolární poruchou randění znamená zpomalit, minimalizovat úzkost a postavit se na první místo.

Od Emily Willinghamová, 20. listopadu 2015

Olympian Turned Escort: Suzy Favor Hamilton o její bipolární poruše

Trojnásobná olympionička mluví o své špatné diagnostice deprese, hypersexualitě a současném rodinném životě.

Od Emily Willinghamová, 26. října 2015

Bipolární porucha: Získejte zpět svoji sebeúctu

Mnoho lidí s bipolární poruchou bojuje se sebeúctou. S určitým vedením se můžete snažit tento problém překonat a cítit se lépe. . .

18. června 2012, Diana Rodriguez

Běžné mylné představy o bipolární poruše

Ne vše, co jste o bipolární poruše slyšeli, je pravda. Zjistěte, co je na této poruše skutečné, abyste ji mohli lépe pochopit.

Od Andrea Bledsoe, PhD 17. května 2012

Můj úspěch: Bipolární porucha a rodičovství

Kristin Finn poprvé začala vykazovat známky bipolární poruchy, když byla teenager. Jako vdaná dospělá s dětmi mluví o svých metodách zvládání. . .

Od Diana Rodriguez 5. října 2010

Bipolární porucha a migrény

Je běžné, že lidé s bipolární poruchou také trpí migrénovými bolestmi hlavy, ale můžete se naučit zvládat obojí.

Autor: Andrea Bledsoe, PhD. 12. února 2010

Podmínky spojené s bipolární poruchou

Stavy, jako jsou úzkostné poruchy, zneužívání návykových látek a obezita, se často vyskytují společně s bipolární poruchou, což ztěžuje zvládání nemoci. . .

Andrea Bledsoe, PhD, 12. února 2010 “

U každého pátého člověka s bipolární poruchou se musí vypořádat s ještě komplikovanějším aspektem svého stavu. Tito lidé mají bipolární poruchu rychlé cyklistiky – podtyp stavu, ve kterém pacient cykluje výkyvy a pády mnohem rychlejším tempem.

U rychlé bipolární poruchy rychlé cyklistiky se nálady mohou během dne nebo týdne změnit, vysvětluje Jeri Brasch, 32letý Colorado Springs, Colorado, obyvatel, který má tento stav.

“Je opravdu těžké získat sebevědomí s touto nemocí, ale jakmile jste v tomto bodě, je to jako astmatický záchvat-můžete cítit, že se blíží, a snažíte se s tím něco udělat,” říká.

Její rychlá cyklická bipolární porucha je nyní zvládnutelná pomocí léčby a terapie. Ale když jí v roce 1996 – čtyři roky po její první epizodě – diagnostikovali teenagerku, říká, že cesta byla https://harmoniqhealth.com/cz/keto-diet/ přinejlepším kamenitá.

Rozpoznávání příznaků bipolární poruchy rychlé jízdy na kole

Před současnou definicí bipolární poruchy rychlé cyklistiky dostávali lidé diagnózu, pokud jejich bipolární příznaky a symptomy nereagovaly na lithium. Odborníci však nyní vědí, že se jedná o jedinečnou formu bipolární poruchy.

Diagnóza bipolární poruchy rychlé cyklistiky se stanoví, když během jednoho roku zaznamenáte čtyři samostatné epizody bipolárních příznaků a symptomů – jako je velká deprese, mánie, hypománie nebo smíšené příznaky.

Rychlá porucha jízdy na kole komplikuje strategii léčby bipolárních poruch, ale se správnou diagnózou a pokračující léčbou je většina lidí schopna zvládnout svou nemoc.

“Mezi epizodami musí být období” klidu “,” zdůrazňuje psychiatr Jeffrey Bennett, MD, odborný asistent psychiatrie na Lékařské fakultě Southern Illinois University School ve Springfieldu. Toto období návratu do „normálu“ je důležité pro diagnostiku, aby se předešlo chybné diagnostice jiného stavu, jako je deprese, nebo nesprávné léčbě bipolární poruchy. Bipolární porucha rychlé cyklistiky pro některé lidi znamená nálady, které se mění v průběhu týdne nebo dne, nejen v průběhu celého roku.

Tento typ bipolární poruchy je častější u žen au těch, jejichž první epizody byly v dětství nebo dospívání.

Některé z prvních bipolárních znaků rychlé cyklistiky, kterých si Brasch všiml, byly:

Rychlé povídání. I když si toho sama nevšimne, lidé jí řeknou, aby zpomalila, říká. Katastrofické myšlení. Brasch ví, že začíná jezdit na kole, když v reakci na jednoduché frustrace během dne, jako je špatný provoz nebo prasklá pneumatika, jí její myšlenky říkají, že se nikdy nic nepovede. Apatie. Brasch je typicky energická a oddaná svému životu, takže když postrádá motivaci se do toho pustit, ví, že jí hrozí epizoda. Nedůvěřující léky. Brasch ví, že když si začne myslet, že její léky nefungují, a zvažuje, že je neužije, je na čase zavolat svému lékaři nebo terapeutovi.

Protože porucha rychlé cyklistiky může zahrnovat i období deprese, lidé mají své vlastní individuální bipolární příznaky, které by mohly signalizovat epizodu. Někteří zažijí klasické příznaky mánie, jiní budou mít příznaky deprese a další skupina prochází nebezpečným smíšeným stavem deprese, přesto plná manické energie.

“Někteří lidé to mají nahoru a dolů jako součást jedné epizody,” poznamenává doktor Bennett. Dokonce i pro lidi, kteří procházejí jen mírnou epizodou, jako je období hypomanie, „lidé kolem nich je prožívají jako diskrétní období měnící se osobnosti“, říká.

Co dělat, pokud máte bipolární poruchu rychlé cyklistiky

Brasch se věnovala veřejnému mluvení o bipolární poruše rychlé cyklistiky. Dobrovolně spolupracuje s Aliancí pro depresi a bipolární podporu (DBSA) a účastní se co nejvíce veřejných akcí.

„Bipolární porucha může být smrtelná, pokud se neléčí, a to je děsivé,“ říká. „Je děsivé vědět, že 15 procent lidí s bipolární poruchou dokončí sebevraždu, protože ty myšlenky dostávám. ”

Léčba rychlé cyklické bipolární poruchy bude obvykle zahrnovat terapii a léky. Mnoho lidí potřebuje ke zvládnutí poruchy stabilizátor nálady a také antidepresiva nebo antipsychotika.

Brasch nabízí těchto šest důležitých tipů pro přežití rychlé cyklické bipolární poruchy:

Zůstaňte v léčbě. Léčba bipolární poruchy je komplikovaná pro všechny zúčastněné. Možná budete muset vyzkoušet několik různých léků pod dohledem svého lékaře, než najdete ten správný pro vás. I poté byste měli zůstat v kontaktu se svým lékařským týmem. “Mám terapeuta v pohotovosti,” vtipkuje Brasch. Najděte svou dokonalou shodu. Brasch říká, že cítí, že její psychiatr naslouchá jejím zkušenostem s léky a jejím náladám a bere je vážně. Z její strany se snaží dodržovat doporučení svého lékaře. Je to obousměrný vztah, říká. Zkuste kognitivně behaviorální terapii. Braschovy osobní zkušenosti s terapií zahrnovaly talk terapii, která podle ní pro ni nebyla opravdu účinná. Když přešla na kognitivně behaviorální terapii a začala se učit identifikovat a měnit myšlenkové vzorce, které signalizovaly nebo vyvolávaly změny nálad, získala větší kontrolu nad svou bipolární poruchou. Budujte sociální podporu. Vztahy mohou být obtížné, pokud svou bipolární poruchu nezvládáte, ale je důležité oslovit ostatní. Brasch říká, že její podpůrná síť je neocenitelná a má také dobrý pocit ze způsobů, kterými je schopna vracet ostatním prostřednictvím své dobrovolnické práce. Pokud nemáte podporu, o kterou se můžete opřít, Brasch doporučuje připojit se ke skupině podpory prostřednictvím DBSA nebo online komunity, jako je Everyday Health. Uspořádejte se. Pomůže vám vytvoření plánu, který vás provede vašimi dny. “Dnes ráno jsem se probudila a řekla si:” Nechci vstávat z postele, “přiznává. “Ale stejně jsem to udělal.” “Závazek zdravé rutiny poskytuje zdravý základ po většinu dní.” S tím vám může pomoci terapeut. Dej si kredit. “Snažit se zůstat naživu a dobře s něčím jako bipolární je neustálý každodenní boj a je to vyčerpávající,” říká. Ale pokud se dostanete na konec dne a jste stabilní, je to úspěch, na který můžete být hrdí.

Pokud vy nebo někdo, koho milujete, má rychlou cyklickou bipolární poruchu, je důležité zjistit diagnózu a začít s léčbou.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

About Author

JohnMiller83

(0) Readers Comments

Comments are closed.

Leave a reply