Váš pes, kočka, ryba nebo pták mohou také získat vzdálenou radu a péči

Posted by April 20th, 2020 in blog

Váš pes, kočka, ryba nebo pták mohou také získat vzdálenou radu a péči

Co se dělá pro řešení následků násilí a duševního zdraví. . .

Od Don Rauf, 25. března 2021

Terapeut mluví: skutečný zážitek z rozhovoru s Meghan a Harrym od Oprah

Rozhovor roku odhalil duševní problémy, které postihují mnohem více lidí než jen členy královské rodiny.  

Allison Young, MD, 18. března 2021

5 Běžné mylné představy o domácím násilí

Volání policie pomáhá, trauma přitahuje trauma a další truismy ohledně domácího násilí, které neobstojí proti faktům.

Od Allison Young, MD 10. února 2021

Když nám vesmír předá nejistotu, pečeme

Zatímco pandemie zuří, já jsem se obrátil k pečení, abych uklidnil nervy. Stejně tak velká část země. Proč?

Od Alicie Raeburn 9. února 2021

Balíček obsahuje: „Co nás COVID-19 naučil o rasismu jako krizi veřejného zdraví“

V této epizodě Boxed In diskutuje psychiatr a lékařský redaktor doktorského lékaře Patrice Harris o tom, jak existují rozdíly ve zdravotnictví. . .

Od Maureen Connolly 12. listopadu 2020

Making a Difference: Patrice Harris, MD, se snaží začlenit duševní zdraví do zdravotní péče

Neexistuje zdraví bez duševního zdraví, říká Dr. Harris, nový šéfredaktor lékaře Doctor’s Ask.

Od Abby Ellin 2. listopadu 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 3: „Proč by lymská nemoc mohla nabídnout vodítka k tomu, co se děje s dálkovými dopravci COVID-19“

Brian Fallon, MD, ředitel Centra neuroinflamačních poruch a biobehaviorální medicíny na Kolumbijské univerzitě, diskutuje o dopadu. . .

Od Maureen Connolly 2. listopadu 2020

Zabaleno v 2. sérii, epizoda 2: „Dálkoví dopravci COVID-19 a hnutí na podporu pacientů“

Fiona Lowenstein a Nikki Brueggeman, kteří přežili COVID-19, sdílejí své zkušenosti s navigací v systému zdravotní péče během pandemie a jak se měli. . .

Od Maureen Connolly 21. října 2020

Zabaleno v sezóně 2, epizoda 1: „Psychologický dopad pandemie na děti“

Psycholog Dr. Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

Začíná to jako lechtání a pak se z toho stane plná bolest: Bolest v krku může udeřit kdykoli, ať už je to období nachlazení a chřipky nebo uprostřed léta. Ačkoli je to nepříjemné, většina bolestí v krku poměrně rychle odezní pomocí jednoduchých prostředků.

Bolest v krku je u virové infekce velmi častá a nemusí nutně znamenat, že potřebujete antibiotika, “říká Stacey L. Silvers, MD, certifikovaná otolaryngoložka v Beth Israel Medical Center v New Yorku.„ S přetížením z chladného, ​​nosního dýchání může vyschnout v krku, zhoršení nepohodlí v krku. “

Ačkoli je to méně časté, bolest v krku může být způsobena jinými příčinami, které někdy vyžadují výlet k lékaři. Zjistěte možné důvody dlouhodobé nebo silné bolesti v krku a příslušný akční plán. Zde jsou nejpravděpodobnější viníci:

Rýma (virová faryngitida)

Vzhledem k tomu, že jsme obklopeni viry ve vlacích a autobusech, v obchodním centru a v kanceláři, bez ohledu na to, jak často si myjeme ruce, můžeme stále onemocnět. „Mezi příznaky běžného nachlazení patří bolest v krku, ucpaný nos, postnasální kapání a kašel,“ říká Cristina Cabrera, MD, odborná otolaryngologka na klinice Cleveland Clinic. Krční institut. Většina nachlazení trvá tři až sedm dní, říká. Obecně lze říci, že nachlazení se vyřeší samo a nezaslouží si návštěvu lékaře.

Strep Throat

Na rozdíl od běžného nachlazení je streptokok způsoben streptokokovými bakteriemi a vyžaduje lékařské ošetření, obvykle ve formě antibiotik. Příznaky streptokokového krku se mohou podobat příznakům nachlazení, ale zahrnují také horečku a oteklé mandle.

Streptokok v krku je příčinou asi 25 procent bolestí v krku u dětí a 10 procent u dospělých. Pokud má lékař podezření, že máte streptokok v krku, pravděpodobně před předepsáním antibiotik provede kultivaci hrdla, aby potvrdil diagnózu.

Alergie

Dalším viníkem bolesti v krku, alergie, je ucpaný nos, který může vést k dýchání ústy a sucho v ústech a krku. Postnasální drenáž může také přispět k vašemu kašli a bolesti v krku.

Ačkoli příznaky bolesti v krku způsobené alergiemi a bolesti v krku způsobené nachlazením jsou podobné, existují určité stopy, které vám mohou pomoci tyto dva druhy rozlišit. „Rozdíl mezi běžným nachlazením a alergiemi spočívá v tom, že alergie jsou obvykle přítomny sezónně několik týdnů v kuse a jsou způsobeny reakcí těla na alergeny, nikoli viry,“ říká doktor Muffly. „Alergeny mohou také způsobit svědění, slzení očí a vyrážky.“

Klima s příliš suchým vzduchem

Někteří lidé mohou pociťovat bolest v krku z dýchání příliš suchého vzduchu, například když cestujete do obzvláště suchého podnebí nebo když vnitřní vlhkost v suchých zimních měsících příliš klesá. Obecně řečeno, toto vám nebude vadit, pokud máte tendenci dýchat nosem, protože nos zvlhčuje přicházející vzduch.

Kyselý reflux

V některých https://harmoniqhealth.com/cz/ případech může přetrvávající bolest v krku být důsledkem něčeho zcela neočekávaného – kyselého refluxu. „Bolest v krku může pocházet ze zánětu způsobeného refluxem kyseliny z jícnu do horní oblasti krku,“ říká Lisa A. Liberatore, MD, odbornice na ušní, nosní a krční certifikaci v nemocnici Lenox Hill v New Yorku . “To lze zjistit na vyšetření ucha, nosu a krku pomocí flexibilního dalekohledu.”

Úleva od bolestí v krku

Bez ohledu na příčinu mohou stejné jednoduché prostředky pomoci zmírnit bolest v krku. Dočasnou úlevu může nabídnout použití zvlhčovače, pití čaje s medem a citronem a kloktání slané vody. Zůstat dobře hydratovaný, vyhýbat se zakouřenému prostředí, užívat volně prodejné léky proti bolesti nebo antihistaminika a používat kapky proti kašli je dlouhodobější domácí léčba.

Nakonec je zdravý rozum klíčem k péči o bolest v krku. Vaše bolestivé hrdlo se obvykle samo vyřeší, ale pokud je doprovázeno horečkou nebo zduřením žláz, vyhledejte lékařskou péči o kulturu streptokoků a případně antibiotika. Mějte na paměti, že pokud vaše bolest v krku trvá déle než týden nebo máte další neobvyklé nebo závažné příznaky (například potíže s polykáním nebo dýcháním), měli byste navštívit lékaře, který by vyloučil cokoli závažného.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v chladu Chřipka

Umýváte si během COVID-19 správně ruce? Vyplňte tento kvíz a zjistěte, zda máte dobré techniky hygieny rukou

Který způsob mytí rukou zabíjí nejvíce zárodků? Je lepší teplá nebo studená voda? Pokud k ochraně použijete mýdlo a vodu nebo dezinfekční prostředek na ruce. . .

Od Alyssa Etier 13. října 2020

Váš průvodce očkováním na podzim: Chraňte se před chřipkou, zápalem plic a pásovým oparem

Náš imunitní systém s věkem klesá, což je ještě důležitější pro dospělé, kterým je 50 a více let, aby se nechali očkovat.

Od Briana P. Dunleavyho, 9. října 2020

Může keto dieta pomoci v boji proti chřipce?

Studie zjistila, že dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuků chrání myši před chřipkou.  

Od Don Rauf 5. prosince 2019

Co potřebujete vědět o chřipkové sezóně 2019–2020

Úmrtí čtyřletého dítěte v Kalifornii podtrhuje závažnost onemocnění a důležitost očkování, tvrdí zdravotníci.

Od Don Rauf, 20. září 2019

Antibiotika mohou snížit účinnost vakcíny proti chřipce narušením střevních mikrobů

Nová studie naznačuje, že orální antibiotika mohou snížit imunitní odpověď těla na vakcínu.

Od Don Rauf, 12. září 2019

Počet dětí, kterým chybí kritické vakcíny, stále stoupá

První případ dětské úmrtí související s chřipkou u neočkovaného dítěte přichází jako zpráva CDC o celkovém očkování jiných infekčních chorob. . .

Od Fran Kritz, 17. října 2018

Nový výzkum chřipky může signalizovat novou léčbu

Studie vynulovala, proč je proti konkrétnímu kmenu chřipky tak těžké bojovat.

Od Shari Roan, 23. března 2018

Zůstat zdravý v letadle může souviset s tím, kde sedíte

Studie zárodků v letadle sledovala, jak se infekční nemoci šíří na osobních letech.

Od Shari Roan 20. března 2018

Jak zlomit horečku: Tipy doporučené lékařem

Do 14. listopadu 2017

10 lékařem schválených přírodních léků proti nachlazení

Do 14. listopadu 2017 “

Většina psů příležitostně zapáchá – zvláště když tráví hodně času venku. V mnoha případech zápach psa znamená, že potřebuje koupel. Pokud jste si ale všimli, že máte obzvláště páchnoucího psa nebo že přirozený zápach vašeho psa se postupem času stal urážlivějším, může to být známka zdravotního problému psa.

Pokud váš pes tráví hodně času venku, [ušpiní se], “říká Mark J. Stickney, DVM, klinický odborný asistent a ředitel všeobecných chirurgických služeb na oddělení malé veterinární medicíny a chirurgie College of Veterinary Medicine na univerzitě Texas AM v College Station v Texasu. Nečistoty, které se hromadí v srsti domácích mazlíčků, mohou způsobit, že jakýkoli pach je smradlavý pes a mnoho psů se rádo válí v páchnoucích předmětech, jako jsou ostatky mrtvého zvířete. “To je psí verze parfému, “říká doktor Stickney.

Kdy je smradlavý pes nezdravý pes?

V některých případech však smradlavý pes může být signálem jednoho z následujících zdravotních problémů domácích mazlíčků:

Kožní infekce nebo alergie. Stickney říká, že oleje, které psi vylučují, aby si udrželi vlasy měkké, mohou být živnou půdou pro bakterie. Psi s alergií na kůži mají tendenci se často škrábat, což může poškodit a podráždit jejich kůži. Toto podráždění může vést k bakteriální nebo kvasinkové infekci, která může mít za následek zápach. Slzení očí „Někteří psi mají z očí velkou drenáž a kolem očí se jim trhá to hnědé,“ říká Stickney. Růst bakterií ve vlhké srsti pod očima může vést k nepříjemnému zápachu. Slzení kolem očí může být známkou zdravotního problému psa, jako je zánět spojivek, proto navštivte svého veterináře, pokud má váš pes výtok nebo slzení. Zubní problémy. Stejně jako lidem, i psům se špatně dýchá. „Pokud si psi nečistí zuby, začnou se jim na zubech hromadit bakterie, plak a zubní kámen,“ říká Stickney. Pokud se neléčí, zubní problémy mohou způsobit problémy s jídlem, ztrátou zubů nebo vážnou infekcí. Problémy s ledvinami. Zápach z úst může být také známkou hromadění toxinů spojených s problémy s ledvinami. „[U] zvířat, u kterých se objevují problémy s ledvinami, mnoho lidí řekne, že jejich dech najednou začal páchnout,“ říká Stickney. Ušní infekce. Když zápach vašeho psa pochází z jeho uší, může to být známka infekce ucha. Většina infekcí uší u psů je způsobena bakteriemi nebo kvasinkami, které mohou mít za následek výtok, zarudnutí a zápach v uchu.

5 tipů pro péči o smradlavé psy

Kromě pravidelných návštěv zdraví mazlíčků za účelem léčby základních stavů mohou vašemu mazlíčkovi lépe vonět následující doporučení pro čištění psů:

Vykoupejte svého psa. Stickney říká, že byste si měli zvyknout pravidelně umývat svého psa jemným šamponem pro psy. „Jednou týdně bude obvykle dobré pro většinu psů,“ říká. Příliš časté kouření může vést k suché pokožce, poškrábání, podráždění a hromadění bakterií, kvasinek a zápachu. Zvažte léčivý šampon. Pokud váš veterinář řekne, že váš pes má kožní kvasinkovou infekci, může vám doporučit léčivý šampon, který může pomoci léčit tento zápachový problém. Vyčistěte psovi zuby. Stickney říká, že každodenní čištění zubů vašeho psa veterinárním zubním kartáčkem a zvířecí zubní pastou „udrží dlouhou cestu k udržení svěžího dechu.“ Denně čistěte slzící oči. Pokud vašemu psovi často slzí oči, Stickney doporučuje denně otírat oblast pod očima vlhčenými ubrousky. Udržujte uši svého psa čisté. Při koupání nebo čištění se vyhněte vniknutí vody do uší vašeho psa. Místo toho použijte vatu a roztok doporučený veterinářem k čištění uší vašeho psa.

Protože různá plemena psů mají různé potřeby péče, zeptejte se svého veterináře na konkrétní tipy, které pomohou vašemu psovi lépe vonět. A vždy zmiňte pachy svému veterináři, protože to může být známkou zdravotního problému.

S trochou péče a pozornosti můžete svému psovi pomoci zůstat zdravý a vonět svěží.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti zdraví zvířat

Jak získat virtuální veterinární péči o vašeho mazlíčka

Telehealth a telemedicína nejsou jen pro lidi. Váš pes, kočka, ryba nebo pták mohou také získat vzdálenou radu a péči.

Od Briana P. Dunleavyho 18. srpna 2020

8 způsobů, jak chránit psa před teplým počasím

Veterináři sdílejí své nejlepší tipy, jak udržet vašeho psa chladného, ​​klidného a bez blech.

Od Anny Brooks 13. srpna 2019

7 způsobů, jak udržet vašeho psa v bezpečí během ohňostroje

Veterináři sdílejí své nejlepší tipy, jak udržet psa v klidu během oslav 4. července.

Od Anny Brooksová, 3. července 2019

Jak pečovat o svého těhotného psa

Do 15. listopadu 2017

Vše, co potřebujete vědět o chovu želv

Do 15. listopadu 2017

Rozdíly mezi vnitřními kočkami a venkovními kočkami

Do 15. listopadu 2017

Astrologie domácích zvířat: Jste vy a váš mazlíček kompatibilní?

Od Ashleigh Frank 15. listopadu 2017

Klady a zápory kůrových obojků

Do 15. listopadu 2017

Je had pro vás to pravé?

Do 15. listopadu 2017

Užívání si exotických zvířat jako domácích mazlíčků

Do 15. listopadu 2017 “

Nenechte plavcovo ucho zničit vodní zábavu pro vás a vaši rodinu v létě – ať už míříte k bazénu, jezeru nebo oceánu.

Naše uši jsou ošidné a cenné části. Blokování a bolest mohou z prázdnin udělat útlum. Klíčem je být ostražití a dodržovat toto pravidlo: Když nejste ve vodě, držte vodu mimo uši.

Ucho má tři hlavní části: vnější (ušní lalůček a zvukovod), střední (malý prostor těsně za bubínkem) a vnitřní ucho (struktury naplněné tekutinou, které převádějí mechanické vibrace na nervové impulsy).

Bakteriální a houbové infekce ve zvukovodu mohou být důsledkem delšího pobytu ve vodě. Voda se shromažďuje ve zvukovodu, často zachycená voskem, a kanál zůstává vlhký – ideální prostředí pro růst bakterií. Vaše uši svědí, zrudnou, cítí se plné a bolest se zvyšuje. Centra pro kontrolu nemocí uvádí, že asi 4 z každých 1000 lidí cítí vaši bolest.

Vaše ucho může bolet i na jiných místech: Bolí traumata a infekce vnějšího ucha. A vaše střední ucho může přenášet bolestivou infekci, když je Eustachova trubice zapálena bakteriemi nebo alergeny. V tomto případě se v tomto prostředí množí mikrobi a hromadí se tekutina, která vytváří tlak na bubínek. Ušní bubínek může prasknout a uvidíte hnis zkrvavený. Naštěstí se ušní bubínek obvykle sám zahojí, i když byste měli okamžitě navštívit lékaře.

I když je ucho plavce bolestivé, obvykle nevede k prasknutí bubínku, pokud není infekce léčena a šíří se. Lékař vám může předepsat antibiotické ušní kapky k boji proti bakteriální infekci; antimykotické kapky k hubení hub; a steroidní ušní kapky ke snížení zánětu.

About Author

JohnMiller83

(0) Readers Comments

Comments are closed.

Leave a reply